Porady komputerowe

view:  full / summary

Komputer do gier

Posted by [email protected] on September 14, 2017 at 6:50 AM Comments comments (5)


https://jaki-komputer.pl/jaki-komputer-dla-gracza/" target="_blank" rel="nofollow">Komputer do gier 2017 - jaki wybrać?

To pytanie pojawia się bardzo często na forach komputerowych oraz jest często wyszukiwanym zapytaniem w google. Nie ma co się dziwić - w dzisiejszych czasach mamy masę możliwości zakupu sprzętu, w różnych przedziałach cenowych. Tylko co wybrać, by skompletować nasz wymarzony komputer do gier?


Cena - najlepszy parametr.

Mój kumpel informatyk, gdy zadałem mu pytanie jaki komputer do gier wybrać, odpowiedział mi krótko: drogi. Odesłał mnie to poczytania informacji na chip.pl Po części jest to prawda - jeśli chcemy grać w najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach graficznych oraz Full HD - trzeba wydać powyżej pięciu tysięcy. Co wcale nie oznacza, że nie możesz kupić dobrego komputera za trzy, a nawet dwa tysiące - i grać na średnich ustawieniach w nowe produkcje. Twój budżet jest głównym wyznacznikiem tego, jaki komputer możesz mieć.


Święta trójca - procesor, karta graficzna, RAM

Te trzy najważniejsze podzespoły decydują o tym jak mocny jest nasz komputer. Procesor reprezentuje moc obliczeniową, czyli to jak szybko przetwarza dane. Warto przy zakupie sprawdzić, ile posiada rdzeni oraz jaką ma częstotliwość taktowania - im więcej rdzeni, i im wyższe taktowanie, tym nasz komputer będzie szybszy. Równie ważna jest karta graficzna. Przy jej wyborze głównie zwracamy uwagę na ilość pamięci VRAM. Często widzimy ogłoszenia "GeForce 4GB" - zazwyczaj im więcej pamięci, tym lepiej. Równie ważny jest typ pamięci: GDDR5 lub HBM - zapewniają wysoką przepustowość, natomiast DDR3 i GDDR3 to nieco starsze rozwiązania.

Pamięć RAM to tzw. pamięć operacyjna, czyli to co komputer może zapamiętać "na chwilę". 8 GB wystarcza do większości gier, choć zawsze możemy dokupić jeszcze jedną kość.

Jakość/wydajność = cena?

Warto sprawdzić parametry poszczególnych podzespołów na benchmarkach i na stronach z testami wydajności - wtedy najlepiej określimy stosunek wydajności do ceny.

Nie można również zapomnieć o tym, że mocny komputer musi mieć mocne chłodzenie!Rss_feed